logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

Komentář k neudálosti

Události bez komentáře

V úterý 27. března nám naše TV s dámou Danielou Drtinovou, co obvyklou hvězdou pořadu Události a komentáře, připravila lahůdku s námětem k němuž každé přirovnání kulhá. Námět  Americká radarová stanice u nás. Přizván pan Tamáš z organisace NE základně, ministr zahraničních věcí CR pan Schwarzenberg,  občan zákonodárce Zaorálek a velvyslanectví Spojených států amerických v ČR zastupoval pan Eric Edelman.

Organisace ANO, čili nechceme radar, chceme rakety, pozvána nebyla.

Moderátorka vynikla tím, že diplomata buď ani nenechala domluvit, případně prostě neodpověděla na žádnou z jeho otázek, či argumentů. O to větší slovo měli pan Tamáš i  pan Zaorálek.  Pan Schwarzenberg, lituji, působil dojmem, že má potíž vyjádřit se česky. 

Pan Tamáš i pan Zaorálek se doplňovali v tvrzeních o tom, že Amerika nemá zbrojit a cesta k míru, o který přece jde, vede právě jen  tudy. O zbrojení jiných zemí, přes čísla daná k disposici velvyslancem, se nehovoří. Moderátorka, jak poznamenáno, to opět samozřejmě právě tak přijímá .Takže starý sýr v novém balení.  Nebylo svého času větších bojovníků za mír než Adolf Hitler a Josef Stalin.

Taktéž hojně zmiňováno jak finančně náročné takové zbrojení (USA) jest. Z oblasti těch negativismů, upozorňujících třeba na to, kolik elektrické energie USA spotřebují. Pochopitelně bez zmínky o tom,   že si ji taktéž vyrábějí a zaplatí.

Pan Tamáš byl tentokrát bez mikrofonu s nápisem FUCK USA (správě anglicky by mělo být Fuck the U.S.A., pane Tamáši) kterým se honosí na veřejných shromážděních svého spolku, ale stejně jako jeho kolega Zaorálek tedy dovedl poradit jak by měla Amerika utrácet své peníze. O tom, kdo platí jeho shromáždění a přiváží si tam hosty z Itálie, či až z Portugalska (byl jsem tam a mluvil jsem s nimi) se pan Tamáš nezmínil.  Aniž se zmínil o tom, kdo platí jeho cesty a od čeho vlastně odvisí jeho a celého jeho spolku chleba s máslem. Z čeho honoroval 100 Kč za hodinu studentky, rozdávající protiamerické letáky na Mariánském náměstí 4. března. (Ptal jsem se jich proč to dělají).

Diplomat se choval jako diplomat a nevychovanost moderátorky i pánů Tamáše a Zaorávka si nepřipouštěl.

Legrace bude, až se Američané naštvou na tento český tyátr  a svou radarovou stanici si postaví například v Rusku? Jsem zvědav na argumenty našich ?užitečných idiotů?.

Ve středu to představení doplnil pan Dienstbier v Lidových novinách. Dal k disposici svou viditelně plastickým chirurgem upravenou tvář a prohlásil se dokonce také ?za Američana? a je ovšem proti základně. Od člověka, který v květnu 1990 chtěl rozpouštět NATO, ale nějak zachovat Varšavský pakt, přece ani nic jiného čekat nelze.

 
Datum: 30. 03. 2007 08:03:33 Autor: Tomáš
Předmět: pravda
jo jo, člověk jenom žasne (bohužel)!
Datum: 16. 04. 2008 13:29:07 Autor: Petr1
Předmět: mírotvorci
J.B. napsal: "Nebylo svého času větších bojovníků za mír než Adolf Hitler". Také jsem žasl. když jsem do ruky dostal spisek s názvem "Mírové dílo Adolfa Hitlera". Na začátku bylo jeho foto v civilu s trojúhelníkem a pravítkem jak něco rýsuje, pak tam bylo o pracovních brigádách, rekreacích pro dělníky a samozřemě fota oslav Den ersten Mai (1. Máj).
Datum: 10. 09. 2008 11:36:05 Autor: jony
Předmět: Fuck the Tamas
Zaoralek Diensbier and Drtinova !
Přidat komentář

 

Vyhledávání

Foto týdne

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.


Recenze týdne

MEMORIÁL ZE SVATÉ HELENY

Starší titul, ale stojí za připomenutí