logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

Sword Fest 2010

Druhý ročník proběhne 7. března

EXHIBICE BOJOVÝCH UMĚNÍ SE ZBRANĚMI

II. ročník se bude konat

7. března 2010

od 14.00 do 17.00 hod.

Sportovní hala SK Lužiny

Bellušova 1877, 155 00 Praha 5

(metro trasa "B", stanice Lužiny nebo Luka)

Uvidíte techniky ozbrojeného boje, který vychází z evropských dobových škol šermu, nebo z východních bojových umění, ale také techniky současné ozbrojené sebeobrany.

Cílem tohoto projektu je představení dobového i současného boje se zbraněmi, a to co nejblíže formě, v jaké se zřejmě vyučoval v dobových školách, kdy jeho účelem byla především osobní sebeobrana. Samozřejmě s takovými bezpečnostními prvky a úpravami, jaké jsou běžné a nutné pro jejich bezpečné provedení i předvedení.

Chceme divákovi ukázat, že všechny formy ozbrojeného boje mají obdobný základ (neboť používají stejné dvě ruce, dvě nohy a tělo) a že všude vždy záleží jen na formách cvičení a výuky, motivaci a přístupu účastníků, žáků i učitelů.

Pro případné účastníky:

V této akci dáváme prostor všem bojovým uměním a sportům, které ve své činnosti mají výuku technik boje se zbraněmi, bez ohledu na pojetí dobové (historické), či na úrovni současné ozbrojené sebeobrany.

K realizaci této akce a účasti na ní zveme všechny oddíly a kluby (i jednotlivce), kde se cvičí jakákoli forma ozbrojeného boje (tzv. chladnými zbraněmi).

Nabízíme tuto akci jako presentaci pro všechny, kdo se věnují bojovému umění/ sportu se zbraní a zveme na tuto akci všechny, pro které je bojové umění součástí jejich života a jehož prostřednictvím se snaží naplnit a kultivovat svou cestu žití.

K účasti na této akci se můžete hlásit již v průběhu roku, a to na stránce pořadatele:

http://swordfest.czweb.org/

Informaci z průběhu I. ročníku si můžete přečist zde:

http://riegel.militaria.cz/clanek-detail.php?id=9

 

 
Přidat komentář

 

Vyhledávání

Foto týdne

"Ach, jsou milé tyhle malé černošky a vůbec ne plaché!" (Zasláno.)


Recenze týdne

Tiger v bahně

Vzpomínky tankového esa