logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

David Svoboda se chopil kordu a pasoval Historii evropských duelů a šermu do čtenářského stavu

Křest knihy okořenila ukázka šermu bodákem.


Knižní trilogie autorů Jiří Kovařík a Leonid Křížek je kompletní. V ucelené sérii se tak můžeme vydat po stopách evropských duelů a šermu od starověku k branám renesance, od duelového ke sportovnímu kolbišti a navštívit čas rváčů a duelantů.

Představení třetího svazku Historie evropských duelů a šermu v Paláci knih Luxor bylo již tradičně zpestřeno názornou ukázkou. Tentokrát autor knihy Leonid Křížek s Michaelem Kňažkem předvedli napínavou ukázku šermu bodákem. Souboj fundovaně i vtipně komentoval Jiří Vincenc. Vzhledem k obsahu publikací proběhl křtící akt stylově, a to pasováním knihy, kterého se ujal David Svoboda, český reprezentant v moderním pětiboji, olympijský vítěz z londýnských her 2012 a mistr Evropy pro rok 2010. Úspěšný sportovec musel odpovědět i na záludnou otázku, zda by vyhrál v souboji s d?Artagnanem. Svoboda se smíchem odpověděl, že doufá, že by byli oba mrtví, protože v reálním duelu se double (dvojitý zásah) nepočítá.

Filmové fandy zajisté potěší, že poslední díl trilogie se zabývá i duely v beletrii, dramatu, filmu a okrajově i PC hrách. Na několika desítkách stránek zabrousíme nejen do historie, ale i současnosti. Dozvíme se například, jak moc/málo jsou souboje prezentované v dobrodružných snímcích reálné či ve kterém nalezneme tu nejlepší šermířskou scénu.

Jak to na akci vypadalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na našem Facebook profilu.

Uveřejněno s laskavým svolením autorky a šéfredaktorky webové stránky Červený koberec.

 
Datum: 17. 04. 2015 21:16:46 Autor: Martin
Předmět: Kde lze knihu koupit?
Můj knihkupec ji nemá... (Jsem z Litoměřic)
Datum: 19. 04. 2015 20:03:45 Autor: L. Křížek
Předmět: Duely III
Knihu lze koupit na servrech Mladá fronta, nebo Kosmas, a to se slevou. Měl by jí umět objednat u nakladatelů i Váš knihkupec. Mohu ji také zaslat na dobírku, rovněž se slevou, viz v pravém horním rohu této stránky logo nakladatelství Elka Press.
Přidat komentář

 

Vyhledávání

Foto týdne

Výročí: Vylodění britských jednotek na Sicílii 10. července 1943

Výročí: Vylodění britských jednotek na Sicílii 10. července 1943


Recenze týdne

Krocení nestvůr nevědomosti

Societas incognitorum eruditorum a článková bibliografie časopisu Acta incognitorum (1976–1988)