logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

Novinky z IDEBu - BAE Systems přiváží obrněné vozidlo BvS10

BAE Systems navštíví bratislavský IDEB. 

Bratislava/Slovensko, 16. května 2018 - Společnost BAE Systems se 16. - 18. června účastnímezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDEB v Bratislavě. Zaměří se zdezejména na programy výměny bojových vozidel, které se chystá nabídnout několika klíčovýmevropským zemím včetně Slovenska a České republiky.

V průběhu veletrhu budou moci návštěvníci stánku společnosti vidět plně vybavené terénní obrněnévozidlo BvS10, které na Slovensko přijíždí přímo z vojenských zkoušek s rakouskou armádou. V roce2016 totiž získala společnost BAE Systems Hägglunds smlouvu o výrobě 32 vozidel BvS10 proRakousko na základě dohody mezi rakouskou a švédskou vládou. V návaznosti na tuto dohodupodepsala společnost BAE Systems v roce 2017 také smlouvu s českým výrobcem vojenské technikyVOP CZ o výrobě komponentů právě pro rakouské BvS10.

BvS10 je pancéřované, kloubové, obojživelné vozidlo určené k poskytnutí celkové provozní podporytam, kde to jiná vozidla nezvládnou. BvS10 je založeno na bojem prověřených pohonnýchtechnologiích a technologiích podvozku, které jsou základem všech terénních vozidel po celém světě.Společnost BAE Systems se zároveň angažuje také v České republice a rozšiřuje průmyslovépartnerství s několika českými společnostmi, aby mohla v nadcházejícím tenderu na výměnu vozidelpěchoty BVP-2 nabídnout komplexní servisní služby a bojové vozidlo pěchoty CV90 MkIV, které bylopředstaveno počátkem tohoto roku jako nejnovější verze bojem prověřeného a respektovanéhovozidla CV90. Nová verze vozidla, které slouží již sedmi evropským národům, přináší nové pokrokydo moderního bojového systému CV90, včetně řešení iFighting®, které je speciálně navrženo proCV90 a jeho schopnost uspět na moderním bojišti.

Systém iFighting®, vyvinutý společností BAE Systems, spojuje data z různých systémů ve vozidletak, aby zlepšila výkonnost systému pro posádku. MkIV bude mít také čtvrtou generaci kompatibilníelektronické architektury NGVA, která umožní posádce spravovat větší množství dat v živém přenosu.Na veletrhu budou členové českého týmu CV90 diskutovat s médii a průmyslovými partnerypředevším o celkovém nastavení programu náhrady vozidel BVP-2 pro Armádu ČR.

Zástupci BAE Systems budou v průběhu IDEB k dispozici v Incheba Expo, stánek 205 (hala D)

 

Kontakt pro media:

Jakub Splavec, AMI Communications

Mobile: +420 724 012 623

 

Vydáno:

BAE Systems, Inc.

www.baesystems.com/US

@BAESystemsInc

 
Přidat komentář

 

Vyhledávání

Foto týdne

Severní Korea: spořit lze od maličkostí...

Severní Korea: spořit lze od maličkostí...


Recenze týdne

Životní pouť pilota Karla Knaifla

Jeden ze zapomenutých...