logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

RECENZE

26. knižní veletrh v Havlíčkově Brodě 26. knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

Nakladatelství Elka Press bude ve dnech 14.-15. 10. vystavovat na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě na stánku 202.

26. Podzimní knižní veletrh se bude konat 14. a 15. října 2016 v Havlíčkově Brodě. Ke dni uzávěrky je přihlášeno 163 vystavovatelů. Podle velkého zájmu se dá předpokládat, že jejich počet se ještě o něco zvýší. Většina vystavovatelů se na veletrh pravidelně vrací, ale každý rok přibývá několik nových a zajímavých nakladatelství a projektů. Letos to budou mj. nakladatelství Littera Silesia, Limonádový Joe, Nezávislý podmelechovský spolek, Institut Václava Klause či Echo 24.cz a také dvě nakladatelství pro ty, kdo se bojí matematiky: MatfyzPress a Matika pro spolužáky.

V doprovodném programu vystoupí při čteních, besedách a autogramiádách neuvěřitelných téměř 150 spisovatelů, překladatelů, ilustrátorů a dalších zajímavých lidí ze světa knih. Návštěvníci (jichž by mělo být více než 16 000) se dočkají jak svých oblíbených hvězd, tradičních hostů veletrhu (Zdeněk Svěrák, Michal Viewegh, Martin Hilský, Ivan Kraus, Václav Klaus, Ivan Klíma, Jiří Grygar, Václav Větvička aj.), tak letos poprvé několika píšících a kreslících celebrit (přijede populárníHalina Pawlowská, herečky a blogerky Marika Šoposká aBerenika Kohoutová či malíř, básník a písničkář Jiří Slíva), mnoha skvělých českých spisovatelek (Bianca Bellová, Sára Vybíralová, Eva Tvrdá, Dora Kaprálová, Irena Obermannová, Dora Čechova, Markéta Harasimová, Olga Walló, Jana Richterová, Radka Třeštíková aj.) a spisovatelů (Michal Šanda, Jiří Dědeček, Martin Reiner, dlouho očekávaný Miloš Urban, Tomáš Míka, David Zábranský, Michal Přibáň, Jiří Hájíček a mnoho dalších). Překladovou literaturu zastoupí severská fantasy (Faravidova říše Bengta Pohjanena za účasti autora v pátek ve 13:30) a lenošící Laponci v překladu Michala Kováře (v pátek ve 14:30).

Mnoho programů vychází z motta letošního veletrhu, jímž jsou úvodní slova české hymny: Kde domov můj? Kde je náš domov, a jaký je? Na to odpoví autoři v pořadech a knihách, věnované moderní české historii. Například Luděk Navara a Miroslav Kasáček v knize o tragických událostech v Babicích A přece budu blízkoJosef Mlejnek v knize rozhovorů Volyň je tam v dáliJiří Padevět v kruté knize Krvavé létoAleš Palán v napínavé detektivce Ratajský lesMiloš Doležal v už druhé knize o umučeném faráři Josefu Toufarovi Krok do tmavé noci,Ivana Denčevová a Michal Stehlík v knize Rozděleni železnou oponou a mnoho dalších. Na otázku v mottu ovšem existuje i podstatně kratší odpověď: Domov je tam, kde jsou knihy.

K veletrhu už tradičně patří soutěže a předávání cen. Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod a Tiskárny Havlíčkův Brod, a.s. udělí ceny za nejkrásnější knihy veletrhu, Česká astronomická společnost udělí cenu Littera Astronomica za literární popularizace astronomie. A vylosovaní návštěvníci dostanou ceny při opakovaném losování vstupenek: kolekce knih z knihkupectví Kanzelsberger a několika dalších nakladatelů, nevinný zájezd do Maďarska od cestovní kanceláře M Tour, vinné ceny z Francie od firmy Pozdní sběr, vstupenky do nejkrásnějšího zámku Vysočiny ve Světlé nad Sázavou aj.

K veletrhu patří také výstavy (Karel IV., Broučci Jana Karafiáta a Jiřího Trnky, minivýstavka Šárky Satrapové a navíc jedna Neviditelná výstava) a dokonce i rockový koncert skupiny Krausberry.

Veletrh obohatí i tzv. autorský prodej na stánku PEN klubu, při němž budou sami autoři prodávat podepsané knihy své a svých kolegů za jednotnou cenu 150 Kč.

Nejvýznamnějším odborným programem veletrhu bude již 26. celostátní knihovnický akviziční seminář a dále setkání s bohemisty ? překladateli české literatury z několika evropských zemí, jehož se letos zúčastní i pět studentů české literatury z ukrajinského Užhorodu.

Celý program prosím sledujte na:http://veletrh.hejkal.cz/doprovodny-program/


Autor recenze: -lk-SEZNAM RUBRIK A SLUŽEB SERVERU

Války a válečníci | Zbraně a zbroj | Beneš(n)oviny | Uniformy a modely | Mrožoviny | Vojenská technika | Vojenská symbolika | Bojové umění | Miscellanea | Toluenové opojení - galerie | Komická sekce | Hry | Muzea |

...nahoru


 
Vyhledávání

Foto týdne

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.


Recenze týdne

MEMORIÁL ZE SVATÉ HELENY

Starší titul, ale stojí za připomenutí