logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

RECENZE

Napoleonské války Napoleonské války

Další výpravná publikace nakladatelství Computer Press a.s.
Pevná vazba Formát knihy: 260 mm x 297 mm Datum vydání: říjen 2006 ISBN: 80-251-1128-8, EAN: 978-80-251-1128-4 Cena. 990 Kč Unikátní publikace mapující průběh napoleonských válek - obsahuje vzácné faksimilie a dobové dokumenty přímo vložené mezi stránky knihy. NAPOLEON byl velikánem své doby. Jak o něm řekl francouzský romanopisec devatenáctého století Stendhal: ?Největší člověk, který přišel na svět od dob Gaia Julia Caesara.? Během série ohromných vojenských tažení v letech 1796 až 1812, kdy zvítězil v řadě nejslavnějších bitev všech dob ? v bitvě o Pyramidy, u Marenga, Slavkova, Jeny, Wagramu a Borodina ? vytvořil Napoleon impérium, které na vrcholu slávy zasahovalo od Portugalska až po Moskvu. Nakonec jej sice porazily spojené síly mnoha národů v bitvě u Waterloo, ale neuvěřitelný příběh malého Korsičana, který se stal císařem a dobyl Evropu, se zařadil mezi nejslavnější události historie. V tomto slova smyslu žije Napoleon dodnes. Tato kniha, kterou napsal jeden z nejznámějších a nejuznávanějších britských vojenských historiků, obsahuje přes 40 faksimilií vzácných a nově prozkoumaných dobových dokumentů, které jsou vloženy přímo mezi stránky knihy. Prožijte znovu tuto výjimečnou historickou epochu ? stačí si vzít do ruky a ?osahat? tyto vzácné nebo dříve nepublikované mapy, dopisy, zápisníky, zprávy, šifrované depeše, knihy tajných signálů, prohlášení, bulletiny, lodní deníky a noviny, které byly dosud založeny nebo vystaveny v archivech a muzeích po celé Evropě. Nechte se vtáhnout do samotné akce a přečtěte si Nelsonovu zprávu o obléhání Toulonu, lodní deník kapitána Hardyho s popisem bitvy u Trafalgaru, Napoleonem podepsané prohlášení k jeho vítězné armádě po bitvě u Slavkova, a zápisník vévody z Wellingtonu, který používal v bitvě u Waterloo. Obsahuje více než 250 dobových maleb, rytin, ilustrací a 19 speciálně sestavených plnobarevných map nejdůležitějších bitev a tažení. Obsahuje dvanáctistránkovou brožurku s mapami 10 klíčových bitev a šestnáctistránkovou obsáhlou brožurku s překlady a přepisy dobových dokumentů. O autorovi: RICHARD HOLMES je profesorem vojenských a bezpečnostních věd na Cranfield University a na Obranné akademii (Defence Academy) Spojeného království, a je spoluautorem řady bestsellerů, včetně knihy Wellington: The Iron Duke a Redcoat. Napsal také mezinárodní bestseller The Imperial Museum?s D-Day Experience (kniha vyšla i v českém překladu u vydavatelství Computer Press, kód KHP0027), a je hlavním redaktorem knihy Oxford Companion to Military History. Richard přednášel také v sedmi televizních dokumentárních seriálech britské BBC, z nichž prvním byl ?War Walks? a posledním ?In the Footsteps of Churchill?.

Autor recenze: red.SEZNAM RUBRIK A SLUŽEB SERVERU

Války a válečníci | Zbraně a zbroj | Beneš(n)oviny | Uniformy a modely | Mrožoviny | Vojenská technika | Vojenská symbolika | Bojové umění | Miscellanea | Toluenové opojení - galerie | Komická sekce | Hry | Muzea |

...nahoru


 
Vyhledávání

Foto týdne

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.

Výročí: 20. 5. 1938 V reakci na zhoršení mezinárodní situace byl do zbraně povolán první ročník záloh Československé branné moci (tzv. 1. československá mobilizace). Pohlednice z května 1938.


Recenze týdne

MEMORIÁL ZE SVATÉ HELENY

Starší titul, ale stojí za připomenutí