logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

RECENZE

Stalin a Roosevelt Stalin a Roosevelt

Portrét partnerství

Susan Butlerová

Stalin a Roosevelt

Ve své nejnovější knize Susan Butlerová detailně sleduje vývoj vztahu dvou významných politiků ? Josifa Vissarionoviče Stalina a Franklina Delano Roosevelta, kteří spolu na první pohled nemohli mít nic společného.

Ve své nejnovější knize Susan Butlerová detailně sleduje vývoj vztahu dvou významných politiků ? Josifa Vissarionoviče Stalina a Franklina Delano Roosevelta, kteří spolu na první pohled nemohli mít nic společného.

Jeden z nich prožil pěkné dětství, byl jedináček obklopený bohatstvím a oba jeho rodiče pocházeli z urozených rodů, absolvoval Harvard, poté vystudoval právo na Kolumbijské univerzitě. Druhý byl dítětem gruzínského ševce, jehož život byl zdeformován alkoholem a který rozhodně neviděl žádnou potřebu vzdělávání pro syna; bydleli v malém cihlovém domku s jednou místností a podkrovím. Jeden byl jako politik velmi populární ? svůj úřad zastával nejdéle ze všech amerických prezidentů a jako jediný byl zvolen více než dvakrát (celkem čtyřikrát). Druhý získal moc nemilosrdně, neblaze proslul jako krvavý diktátor a muž s násilnickou minulostí.

Co tedy mohlo svést tyto dva odlišné muže dohromady? Susan Butlerová se ve své knize podrobně zabývá vznikem a vývojem tohoto partnerství, vypráví příběh o tom, jak se vedoucí představitelé světa Západu a Východu stali více než spojenci, příběh o velkém respektu, ve kterém sledujeme jejich myšlenky, komentáře, obavy, úvahy, touhy? A to vše na pozadí klíčových událostí druhé světové války.

Autorka při své práci čerpala z materiálů Ruského státního archivu sociálních a politických dějin, Archivu zahraniční politiky Ruské federace, Franklin D. Roosevelt Presidential Library a také z mnoha dalších osobních zdrojů

?Ambiciózní nový portrét partnerství, které zachránilo svět od nacistické tyranie? Byl to vztah, který vyhrál válku? Silná kniha, neodolatelné čtení.?

David M. Shribman, výkonný editor Pittsburgh Post-Gazette

 ?Susan Butlerové se povedla velmi čtivá kniha, představující populárního amerického prezidenta jako výborného diplomata a stratéga, který měl nejen ambiciózní plán uspořádání poválečného světa, ale také sílu, ctižádostivost a osobní kouzlo, pomocí nichž mohl překonat Churchillovu neochotu a Stalinovo věčné podezírání? Seriózní práce z historie, která se čte jako román a vrhá nové světlo na charakter a válečné cíle Stalina, Churchilla a Roosevelta. Bravo!?

Michael Korda, autor bestsellerů Ike ? osud hrdiny a Nesmrtelní

?Dobře napsané, bohatě detailní a promyšlené. Příběh historicky významného vztahu; promarněná příležitost, jak odvrátit závody ve zbrojení a studenou válku.?

Evan Thomas, autor Ike's Bluff: President Eisenhower's Secret Battle to Save the World

?Doposud nejúplnější studie vztahu Roosevelta se Stalinem.?

Frank Costigliola, autor Roosevelt?s Lost Alliances

Vydalo nakladatelství JOTA 23. 3. 2016

Počet stran: 672 + 28

Formát knihy: 145 x 210

Původní název: Roosevelt and Stalin. Portrait of a Partnership

Vazba: Pevná s přebalem

Cena: 398 Kč

ISBN: 978-80-7462-868-9

 


Autor recenze: Nakl. JOTASEZNAM RUBRIK A SLUŽEB SERVERU

Války a válečníci | Zbraně a zbroj | Beneš(n)oviny | Uniformy a modely | Mrožoviny | Vojenská technika | Vojenská symbolika | Bojové umění | Miscellanea | Toluenové opojení - galerie | Komická sekce | Hry | Muzea |

...nahoru


 
Vyhledávání

Foto týdne

Výročí: 27. 5. 1942 atentát na Heydricha.

Výročí: 27. 5. 1942 atentát na Heydricha.


Recenze týdne

MEMORIÁL ZE SVATÉ HELENY

Starší titul, ale stojí za připomenutí